Image by Katie Smith

Toitumisteraapia

Foto - ani_tron.ph

Toitumine on üks olulisematest teguritest, mis mõjutab inimeste tervist ja heaolu, aga ka haigestumist ja tervisekadu. Tasakaalustatud toitumine on väga oluline tegur hea tervise arenguks ja selle hoidmiseks läbi terve elukaare (Eesti toitumis- ja liikumissoovitused 2015. Tervise Arengu Instituut. Tallinn, 2017).

Igal inimese elu arenemise etapiI mängib toit suurt rolli. Tasakaalus ja mitmekülgne toitumine on tähtis psüühilise ja füüsilise tervise arenguks, närvi- ja teiste organsüsteemide õigeks funktsioneerimiseks. Toitumisteraapia on seejuures haigusi ennetav, ravi toetav ja tagasilangusi ennetav tegevus. Toitumisteraapia ajal ei diagnoosita haigusi ega ravita klienti. Teraapia lähtub Eesti kehtivatest toidu- ja toitumissoovitustest, mis on koostatud tõenduspõhiste materjalide alusel.

Toitumisteraapia on keskendunud toitumise muutmisele, seedimise parandamisele ja sellega omakorda suunatud tervise ja heaolu toetamisele, haiguste ennetamisele ja parandamisele.

Toitumisteraapia sisaldab endas järgmist:

  • haigestumise riskifaktorite vähendamine läbi tervisliku toitumise;

  • tervisliku toitumisega ajufunktsioonide toetamine ja häirete ennetamine;

  • kaalu langetamine püsivalt ja tervislikult;

  • seedimise parandamine toitumise abil;

  • dieedisoovituste jagamine toiduallergia ja -talumatuste puhul;

  • juhendamist testide ja analüüside valikul toitumiskava koostamiseks.

 

Esmane nõustamine kestab 90 minutit, korduv nõustamine 45 minutit. Nõustamise maht: 2-12 kohtumist vastavalt vajadusele.

Tel: +372 525 46 36

E-post: natali.mizerova@gmail.com

Nutripsy OÜ
reg. nr 14734065

SEB EE271010220279570225

© Kõik õigused kaitstud, Nutripsy, 2021